New to site?


Login

Lost password? (X)

Already have an account?


Signup

(X)

M. Ekrem ORAN

Çeşme Belediye Başkanı

Kültürün, sanatın ve tarihin kentinden merhaba!

Sevgili sanatseverler, değerli kültür aşıkları… İnsanlığın var oluşundan bu yana insan hayatının her alanında etkin olan kültürel ve sanatsal aktiviteler, yaşamımızın vazgeçilmezi olmaya devam ediyor.
İnsan hayatı için bu kadar önemli olan kültür ve sanatı es geçmek, görmezden gelmek, en büyük eksiklik olurdu. Kültür ve sanatta da dünya kenti Çeşme derken hedefimizi en yukarıya koymuş, gözümüzü zirveye dikmiştik.

Değerli Dostlar,
Çeşme Yarımada’mız için yeniden değer yaratarak müzik ve kültürün başrolde olduğu bir festival için yola koyulduk. Özlemle andığımız; 1980’li ve 90’lı yıllara damgasını vuran, ülkemizin efsane müzik festivalleri arasında yer alan Çeşme Festivali, heyecanla hazırlanan içeriğiyle yeniden hayata geçiyor. İlk yılın teması olan “Ege’nin İki Yakası” sayesinde yerel kültürümüz ve değerlerimizle halkımızı kucaklayıp birleştirerek öz kültürümüze sahip çıkacağız.

Bol bol misafir ağırlayacağımız, festivalimiz boyunca her günü farklı bir konser, sergi ve etkinliklerle dopdolu geçireceğimiz programımızda amacımız tarih ve turizm dendiğinde üst sıralarda yerini koruyan Çeşme’mizi kültür ve sanat notalarıyla çevreleyip, seneler önce adından çokça bahsettiren Çeşme Festivali’mizi yeniden canlandırmaktır.

Sevgili Sanatseverler,
Bölgemizin en güzel zamanı olan Eylül Ayı’nda gerçekleşecek olan festivalimize tüm sanatseverleri, kültüre ve sanata davet ediyoruz.

Bu özel organizasyonun birer parçası olup bize eşlik eden, heyecanımıza ortak olan tüm çalışma arkadaşlarıma ve Çeşme aileme teşekkürlerimi sunuyorum.

Ege’nin İki Yakası’nın bir arada olacağı; sanatı, sevgiyi ve kültürü dostlukla buluşturup tarihimizle pekiştireceğimiz festivalimizde buluşmak dileğiyle sizleri sevgi ve saygıyla selamlıyorum.

Tüm Hakları T.C. Çeşme Belediyesine aittir.